İlaçlama Hizmeti

İlaçlama Hizmeti

İlaçlama hizmetlerimiz kendi hizmet markamız olan Proclinic İlaçlama tarafından alanında uzman, hizmet eğitimli profesyonel personellerimizle etkili ”Pest kontrol planı” teknikleri kullanılarak yapılır.  

Toplu yaşam alanlarınızda ve tesislerde oluşabilecek böcek, kemirgen ve her türlü haşerelerden korunarak ”Pest kontrol plan” larımızla sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlıyoruz.

Deneyimlerimiz neticesinde apartman ve sitelerde haşere ve kemirgenlere daha sık rastlandığını gözlemlemekteyiz. Özellikle bahçeli apartman ve site yaşamında haşere ve kemirgenler büyük sorunlar teşkil etmektedir.

Haşere ve kemirgen istilasına uğramış bir bina ve tesislerde tek bir daireye uygulanan ilaçlama kısa vadede sorunu çözümlemekle birlikte, uzun vade de bir etki sağlamamaktadır. Çünkü merdiven boşluğu, sığınak, kalorifer dairesi, bahçe ve havalandırma boşluğu gibi ortak kullanım alanlarında yuvalanmış haşere ve kemirgenler, ilaç uygulaması yapılmış bir daireye, ilacın etkisi geçtikten sonra tekrar rahatlıkla girebilmektedirler.

Bu sorunlarla karşılaşmamanın en iyi çözüm yolu, bina ve tesislere toplu olarak ilaç uygulaması yapılmasıdır. Böylece ortak kullanım alanları dahil olmak üzere her yönden ilaç uygulanan alanda bir daha asla haşere ve kemirgene rastlamak mümkün olmayacaktır.

Bina ve tesislerde toplu olarak ilaçlanmasının bir diğer kazanımı ise daha düşük maliyetli olmasıdır. Hem zaman hem de maliyet açısından bina ve tesis yönetimlerine avantaj sağlamaktadır.   

Yürüyen haşereleri kontrol altına alabilmek için; haşerelerin barındıkları, üredikleri, gezindikleri girintileri, duvar ve zemin kenarlarına özel ilaçlama uygulanır.

Haşereler ile mücadelede öncelikli olarak varolan populasyonun yok edilmesi sonrasında da tekrar olmaması için çalışmalar yapılır. Bazı alanlarda yapışkanlı monitör ve istasyon kurulabilir. Özellikle haşerelerin barındıkları , üredikleri , gezindikleri yarık, çatlak, pis su giderleri, çöplükler, tezgah ve ekipman altları, dolap içleri, telefon, elektrik panoları, duvar ve zemin kenarları gibi korunmalı ve loş yerler de özel ilaçlama yöntemleri uygulanır ve engelleyici uygulamaların devamı sağlanır.

Kemirgen kontrolünün ele alınmasına yönelik uygulamalarda, kemirgenlerin gezindiği barındıkları yerlerde inceleme yapılması popülasyon yoğunluğunun ve türün belirlenmesi gerekmektedir. Katı ve sıvı yem her türlü hava şartlarına dayanıklı ilaçlı yem kapları incelemede yapılan tespitler doğrultusunda yerleştirilmesi yapılır. En az 15 gün ara ile yem istasyonlarının kontrolü yenilen veya bozulan yemlerin değiştirilmesi, yemlerin stoklarına göre durum değerlendirme çalışma yönü belirlenir.

Uçan haşere kontrolünde başta karasineklerle mücadele vardır. Ev sineği olarak da bilinen bu zararlılar adeta bir mikrop taşıma makinesi gibidir. Hemen hemen her yerde bulunurlar. Çöpler ve çürümekte olan organik atıklarla beslenirler.

Ağız yapıları sokma, ısırma niteliği taşımadığı için yalayıcı emici özellikte gelişmiştir. Bu nedenle insan ve memelileri sokmamakla birlikte bacakları ve vücutları aracılığı ile binlerce hatta milyonlarca zararlı madde ve mikroorganizmayı insanların yiyecek içeceklerine bulaştırmak suretiyle birçok hastalığın taşınmasında önemli rol oynarlar.

X