Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz Bakım Hizmetleri

Toplu yaşam alanlarınızda bulunan yüzme havuzunun sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için, aynı hassasiyetle bakımının yapılması gerekmektedir. Havuz bakımında yapılan yanlış ve eksik çalışmalar yüzme havuzunun sağlıksız bir ortama dönüşmesine neden olabilir.

Bir havuzu temiz, berrak ve sağlıklı tutmak için ilk olarak yüzme havuzunun kimyasal dengesi sağlanmalıdır ve ikinci olarak havuzdaki istenmeyen kirler, tozlar, partiküller ve yabancı maddelerin arıtılması gerekmektedir.

İlaçlama

Havuzun dengesini koruması için rastgele kimyasal ilavesi yapılamaz. Sık sık havuzun suyunun tahlilleri yapılmalıdır. Tahlillerin sonuçlarına göre havuz ilaçlaması yapılır.

Ayrıca, özel durumlarda ilave kimyasallar gerekebilir; örnegin şiddetli fırtınalardan sonra veya havuz bozulduğunda.

Filtrasyon

Yüzme havuzunda bulunan yabancı maddeleri ve katı pislikleri arıtmak için bir pompa/ filtre sistemi bulunmaktadır. Bunun görevi hem katıları tutmak hem de suyun sirkülasyonu ve karışmasıdır.

Filtrasyon sistemine destek vermek amacıyla havuz fırçalanır ve dip süpürgesi yapılır. Bunun yanı sıra, filtre temizlenmelidir ve filtrenin kumu, torbası veya kartuşu temizlenme ve aralıkla değiştirilme ihtiyacı taşır.

Teknik Bakım Hizmetlerimiz kendi hizmet markamız olan ProTech tarafından alanında uzman, hizmet eğitimli profesyonel personellerimizle ön müdahale, periyodik bakım, genel kontrol, raporlama ve servis çağrısı bakım hizmet teknikleri kullanılarak yapılır.

Filtrasyon sistemi kontrolü,
Filtrasyon pompasının temizlenmesi,
Havuz dip temizliği,
Havuz yüzey temizliği,
Savak kanallarının temizliği,
Tesisatın kontrolü,
Havuz suyu kimyasallarının değerinin ölçülmesi,
Havuz suyu kimyasallarının havuza atılması.
X